Вісім переваг протоколу IO-Link
Комунікаційний протокол IO-Link став визнаним стандартом майже у всіх галузях промисловості. Мікроконтролери, що використовуються, роблять датчики ще більш інтелектуальними і можуть зберігати налаштування параметрів і надавати додаткову інформацію про стан пристрою та якість сигналу. Це дозволяє легко замінити несправні датчики, оскільки збережені установки можуть автоматично переноситися на нові датчики під час роботи. IO-Link може бути інтегрований у будь-яку мережу незалежно від типу польової шини через з'єднання точка-точка та 3-провідне стандартне кабельне з'єднання. Майстер IO-Link також може використовуватися для управління IO-Link, так і звичайними сигналами перемикання з ідентичною проводкою. Крім того, датчики IO-Link можна підключати до звичайних цифрових входів.
1. Система IO-Link
IO-Link – це стандарт зв'язку для підключення інтелектуальних датчиків та виконавчих механізмів до системи автоматизації. Система IO-Link складається із з'єднання точка-точка між датчиком та провідним пристроєм (майстром). IO-Link Master встановлює з'єднання між пристроями IO-Link та системою автоматизації.
Користувачі отримують такі переваги: зберігання налаштувань, віддалена параметризація, розширена діагностика та скорочення кількості кабелів.
2. Зберігання даних / Сервер параметрів
Параметри можуть бути збережені в Майстері, що забезпечує автоматичне настроювання пристроїв із IO-Link. Це дозволяє швидко та легко замінити несправні або пошкоджені датчики (починаючи з версії IO-Link 1.1), що знижує час простою та витрати на обслуговування.
Приклад: одна компанія встановила датчики IO-Link 1.1 та активувала зберігання даних на відповідних майстер-портах під час встановлення. Якщо пристрій IO-Link необхідно замінити, пристрій того ж типу може бути підключено та автоматично налаштовано через головний порт з відповідними параметрами.
3. Конфігурація та параметризація
Для налаштування системи IO-Link потрібне спеціальне програмне забезпечення (configuration tools). Для кожного пристрою з IO-Link надає файли IODD (IO Device Description) з описом конкретного пристрою. Програмне забезпечення від основних виробників можуть завантажувати бібліотеки з файлами IODD, читати їх та вносити зміни до конфігурації. Найважливішими завданнями інструментів налаштування IO-Link є:
- Призначення пристрою конкретному порту майстра;
- Призначення адрес (адрес введення/виведення даних процесу) для портів в межах діапазону адрес майстра;
- Параметризація пристроїв IO-Link;
Підключені пристрої можуть бути продіагностовані. ПО конфігурації IO-Link забезпечують чітке уявлення системи IO-Link до польового рівня.
У IO-Link доступні три типи даних: дані процесу, сервісні дані та дані про події.
Дані процесу / циклічні дані: Дані процесу – це інформація (наприклад, температура, відстань тощо), яку пристрій повинен надати або виміряти.
Сервісні дані: сервісні дані не пов'язані з технологічними даними і називаються ациклічними даними (виробник, номер моделі і т. д.).
Дані події: дані події складаються з повідомлень або індикаторів, які створюються у разі виникнення критичної події. Наприклад, неправильно підключений датчик, помилка зв'язку або урвища ланцюга.
5. IODD: Опис пристрою IO-Link
Опис пристрою, відомий як IODD-файл (IO Device Description), доступний для кожного пристрою. Цей файл можна знайти або на сайті виробника, або завантажити в програмне забезпечення для конфігурування IO-Link Master. IODD надають різноманітну інформацію для системної інтеграції, включаючи властивості зв'язку, параметри пристрою з діапазоном значень та значенням за промовчанням, дані ідентифікації, дані процесу та діагностики, дані пристрої, текстовий опис, зображення пристрою та логотип виробника.
Структура IODD є однаковою для кожного пристрою будь-якого виробника. Інструменти конфігурації IO-Link провідних виробників завжди відображають структуру IODD однаково. Це гарантує однакову працездатність для всіх пристроїв IO-Link незалежно від виробника.
6. Зменшено кількість кабелів для підключення
Існує кілька способів, за допомогою яких IO-Link пропонує зменшене або спрощене розведення кабелів:
- Використовуючи неекрановані 3- або 5-провідні стандартні кабелі;
- Використання Майстра, який вимагає менше місця у шафах управління та скорочує час проведення;
- Використовуючи цифрові та аналогові збирачі даних - так звані концентратори введення/виводу - які скорочують час, необхідний для підключення всередині та зовні шафи управління;
7. Валідація пристрою
Валідація пристрою дозволяє користувачеві вибирати, чи буде порт на IO-Link Master працювати з будь-яким датчиком або з датчиком певного типу. Валідація може бути встановлена до серійного номера.
Варіант використання: якщо системний програміст хоче, щоб датчик 1 відстані працював тільки на порту 1, це можна зробити за допомогою валідації пристрою. Це запобігає можливим помилкам і проблемам зв'язку під час регулярного технічного обслуговування. Якщо пристрій підключено неправильно, червоний світлодіод на провідному пристрої загоряється, і провідний пристрій не встановлюватиме постійний зв'язок із пристроєм.
8. ISDU: Індекс даних пристрою
Дані процесу передаються циклічно або з пристрою IO-Link через польову шину. Дані параметрів, з іншого боку, мають бути явно передані або надіслані ПЛК. З цією метою специфікації IO-Link було визначено ISDU (індексований блок службових даних). Існує кілька способів читання / запису ISDU через інтерфейси та клієнти, такі як ПЛК. Кожне повідомлення може містити одну команду, кілька команд з однаковим розміром області даних або команди різних розмірів області даних. ISDU спрощують програмування та надають більше можливостей для налаштування пристроїв під час роботи.
База даних файлів опису IODDfinder
За посиланням https://ioddfinder.io-link.com ви зможете знайти незалежну від постачальників центральну базу даних, що містить усі файли опису IODD та огляд всіх пристроїв IO-Link.
Чи знаєте ви, що …
- … зв'язок по IO-Link не піддається впливу перешкод?
- … для IO-Link не потрібно використовувати екрановані кабелі?
- … IO-Link може передавати до 32 байт даних за один цикл?
- … IO-Link можна інтегрувати в існуючі комунікаційні системи, наприклад, польову шину або системи на базі Ethernet? /li>
- … IO-Link дозволяє уникнути помилок при заміні пристроїв завдяки їхній точній ідентифікації в головному модулі IO-Link?< /li>
Ви можете замовити та купити в Україні весь асортимент оптичних, ультразвукових, індуктивних датчиків, енкодерів, сканерів штрих-кодів та світлових завіс Pepperl+Fuchs (Пепперл + Фукс) за найкращими цінами, надіславши нам запит на адресу office@pe-ko.com.ua иЧи зателефонувавши нам за телефоном в Києві (044) 332-20-05. Представництво Pepperl+Fuchs Україна. Ціна за запитом. Компанія "ПЕ-КО" – офіційний дистриб'ютор Pepperl+Fuchs в Україні.