Пошук
Мова:

Оптичні датчики: світлове та темнове спрацьовування

Яка різниця між режимами Світлове спрацювання (Light Operate, Light ON, LO) и Темнове спрацювання (Dark Operate, Dark ON, DO) для оптичних датчиків?

Оскільки фотоелектричні датчики доступні в такому широкому діапазоні робочих режимів (бар'єрні, дифузні, рефлекторні тощо), терміни "світлове" та "темнове" спрацювання були введені для кращого визначення того, що вихід з датчика за відсутності або в наявність того ж світла. Ці умови застосовуються лише до оптичних датчиків.

Світлове спрацювання (LO) означає, що вихідний сигнал датчика вмикається лише тоді, коли він отримує світло. В іншому випадку вихід залишається вимкненим. Темнове спрацювання - означає протилежне: Коли світло отримується, вихід вимикається. Вихід датчика вмикається лише за відсутності світла. Дивіться малюнок нижче для подальшого пояснення.

Замість використання стандартного опису виходів як нормально відкритого (НО, NO) або нормально закритого (НЗ, NC), більшість виробників оптичних датчиків визначають поведінку виходу як Світлове спрацювання або Темнове спрацювання. Для більшості людей цей метод простіший і зрозуміліший.

Ви все ще розгублені?

Це нормально, особливо якщо ви вперше знайометеся з цими умовами.

Якщо ви знаєте, який режим зчитування вам потрібен, просто дайте відповідь.

Яку поведінку датчика я хочу, коли об'єкт перериває промінь світла, вихід ВКЛ або вихід ВИКЛ?

Дифузні датчики (при відбитті від об'єкта)

Нам потрібен вихід ВКЛ: оберіть Світлове спрацювання (найпоширеніша конфігурація)

Нам потрібен вихід ВИКЛ: обираем Темнове спрацювання

Рефлекторні датчики (для роботи зі свтловідбивачем)

Нам потрібен вихід ВКЛ: обираємо Темнове спрацювання (найпоширеніша конфігурація)

Нам потрібен вихід ВИКЛ: обираємо Світлове спрацювання

Барьерные датчики (сквозной луч)

Нам потрібен вихід ВКЛ: обираємо Темнове спрацювання (найпоширеніша конфігурація)

Нам потрібен вихід ВИКЛ: обираємо Світлове спрацювання

Ви можете замовити та придбати весь спектр оптичних, ультразвукових, індуктивних датчиків, кодерів, сканерів штрих-кодів та світлових штор Datalogic, Pepperl + Fuchs, Sick, Leuze electronic, Wenglor, Di-Soric, Micro Detectors та ін. в Україна за найвигіднішими цінами, надіславши нам запит на адресу office@pe-ko.com.ua або зателефонувавши нам по телефону в Києві (044) 332-20-05. Представництво Україна. Час доставки за запитом. На складі і за запитом.

Back to Headlines